İşitme Cihazı Uygulaması

Duyumed İşitme Cihazları ailesi olarak siz danışanlarımızı önemsiyoruz.

İlk defa merkezimize gelen her misafirlerimizi yakından tanımak isteriz sizi tanırken bazı sorularımız olacaktır. Tıbbi geçmişiniz, şikayetleriniz, daha önce cihaz kullanıp kullanamadığınız gibi.

Sonrasında kulaklarınız işitme uzmanımız tarafından muayene edilir. Çünkü yabancı madde veya buşon iletimde işitme kaybı yapabilir. Ayrıca kulak zarınızda oluşabilecek diğer problemleri de görüntülemektedirler. Eğer müdahale edilmesi gereken bir durum söz konusu ise bir kulak burun boğaz doktoruna yönlendirilebilirsiniz.

Kulak muayeneniz sonrasında işitme testini yapıyoruz. Sessiz kabin adı verdiğimiz izole edilmiş bir odada oturuyor kulaklıklar takıyorsunuz. Size bazen çok gelen bazen az gelen farklı tonlarda sinyaller ve ardından tekrar etmeniz için kelimeler gönderiyoruz. Sizlerden yanıt vermenizi istiyoruz. Böylece işitme testinizi ve konuşma testlerinizi yapmış oluyoruz.

Yanıtlarınızı odyogram (  işitme testi çizelgesine) geçiriyoruz. Yanıtlarınıza dayanarak işitme kaybınızın türü ve derecesini tespit ediyoruz. Eğer tinnitusunuz (çınlamanız) var ise başka bir kulaklık yardımı ile tinnitusunuzun bireysel haritasını çıkarıyor uygun tedavi yötemlerini raporluyoruz.

Tüm sonuçları birlikte değerlendiriyor, sorularınıza cevaplar sunuyoruz Ardından uygun işitme cihazına birlikte karar veriyor uygulamasına başlıyoruz. Objektif test yöntemleri (REM) ile kontrollerimiz için adımları belirleyip bir sonraki randevumuzu planlıyoruz.