Neden Çift Cihaz.?

Muhtemelen vücudunuzu sağlıklı ve çalışır durumda tutmanın en iyi yollarından birinin onu kullanmak olduğunu biliyorsunuzdur. Bu, düzenli egzersiz yapmak, asansör yerine merdivenleri kullanmak ve ya gün içinde gerekli adımlarınızı atmak anlamına gelir. Tersine, kaslarımızı hareket ettirmediğimizde ve kullanmadığımızda, zayıflama eğilimindedirler ve hatta zamanla körelebilirler.

Kulaklarınız kaslı olmasa da, onları sesten mahrum bırakmak, işitsel sinir yollarını ve beyindeki ilgili merkezleri çevrenizdeki sesin kodunu çözmede daha az etkili hale getirebilir. Konuşmayı anlamak, özellikle gürültünün varlığında, ses sizin duymanıza yetecek kadar yüksek olduğunda bile daha zor hale gelir. İşitme sağlığı uzmanları buna işitsel yoksunluk diyor.

İki işitme cihazı takmak, her kulağın sesi toplaması ve en yüksek performansta kalması için ihtiyaç duyduğu uyarıcıyı alması anlamına gelir.

Çift taraflı işitme cihazı ile çok daha iyi ses kalitesi

Kulaklarınız gürültüyü algılar, ancak rastgele gürültüyü tanınabilir sese dönüştüren beyninizdir. Beyniniz her iki kulaktan da sinyal alıyorsa uyarım çok daha kolaydır. Araştırmalar , iki işitme cihazı takmanın daha net bir konuşma sağladığını ve sesi daha iyi anlamayı mümkün kıldığını göstermiştir

Sesin nereden geldiğini daha iyi anlama

Bir sesin hangi yönden geldiğini bilmek veya sesin yerelleştirilmesi, normal işiten insanların hafife aldığı bir şeydir. Doğduğumuz ve başımızı annemizin sesine çevirmeyi öğrendiğimiz andan itibaren bu beceriyi mükemmelleştirmeyi öğreniriz. Günlük yaşamda sadece ses kaynağını bulmak faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda önemli bir güvenlik düşüncesi olabilir. Arabanızla ilgili olarak bu ambulans sirenlerinin nerede olduğunu bilmek, acil durum araçlarının geçmesine izin vermek için ne zaman ve nerede kenara çekeceğinizi bilmenize yardımcı olur.

İki işitme cihazı (veya tek taraflı işitme için) takmanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz veya sizin için en iyi işitme cihazı türünü merak ediyorsanız, Size en yakın işitme cihazı kliniğimize bekliyoruz. Kapsamlı bir işitme testi alacak ve en iyi şekilde nasıl işiteceğinizi öğrenmek için en iyi tavsiyeleri olacak ve işitme cihazı deneyimleyebileceksiniz.